Montessori Eğitimi

Montessori Eğitimi

Akd Kids Anaokulu Olarak Bağlı Olduğumuz Markalar Birliği Organizasyonu Uluslararası Montessori Vakfı Anaokullarının Türkiye Temsilcisidir.

Montessori Eğitim Sistemi Nedir?
Montesorri Eğitim Sistemi Dünyanın en tanınmış ve kaliteli anaokulu öğretim modelidir.
Montessori Eğitim Sistemi ile yetişen çocuklar bugün dünyayı yönetiyor. Facebook’un sahibinden Google’ın kurucusuna, yüzlerce devlet başkanından binlerce dünya çapında tanınmış insanı bu sistem yetiştirdi. Ana hatları ile Montessori Eğitim Sisteminde öğretmen, çocuğun kendi kendine öğrenmesine izin verir. Öğretmen, çocuğa diğer eğitim sistemlerinden farklı olarak kendi öğrenmesine yardımcı olan arkadaştır. Eğitime uygun hazırlanan ortamda çocuk Maria Montessori Eğitim Sistemine özel geliştirilen öğretici materyallerle deneyimler yapar ve çevreyi kavrar.
Özel olarak eğitim almış eğitimciler dikkatli ve saygılı bir şekilde çocuğa refakat ederler. Montessori Eğitim Sistemi; özgüveni yüksek, öğrenmeyi seven, kendisi ile barışık çocuklar yetiştirir. Maria Montessori’nin geliştirmiş ve birçok ülkede uygulamış olduğu bu eğitim modeli Almanya, İtalya, İngiltere ve Amerika’da en çok uygulanan anaokulu programıdır.
Montessori Eğitim Sistemi Nedir?
Montesorri Eğitim Sistemi Dünyanın en tanınmış ve kaliteli anaokulu öğretim modelidir.
Orjinal Eğitim Materyalleri Nelerdir?
Montessori Eğitim Sisteminin en önemli ve ayrılmaz bir parçası da Montessori Vakfı’na özel lisanslı Montessori sistemine uygun eğitim materyalleri ve oyuncaklarıdır. Bu materyal ve oyuncaklara sahip olmayan bir anaokulunun Montessori Eğitim Sistemine uygun çocuk yetiştirmesi mümkün değildir.  Montessori Vakfı Anaokullarında kullanılacak materyaller Genel Merkez tarafından seçilmektedir. Montessori temsilciliği alan okullar ilgili materyalleri Montessori Vakfı Türkiye Genel Merkezi'nden temin etmektedirler.
Neden Montessori?

Montessori'de her çocuğun seçim özgürlüğü vardır.Çocuk çalışmayı bitirmeye zorlanmaz. Kesintisiz çalışma döngüsü vardır.  Doyuma ulaştığında kendi öğrenme döngüsünü tamamlar. Kendi çalışmasını kendi seçen çocuk, mükemmelleşmek için kendi içgüdüsüyle tekrar yapar. Yapılan hata öğretmenler tarafından gösterilmez, materyaller hata kontrolü içerdiği için çocuklar tarafından öğrenilir.

Okulumuzun Fotoğrafları

Okulumuzun fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz

Call Now Button